MUŽI

Mužstvo  vstupuje  do  mistrovských  soutěží  v  sezoně  1963/1964,  kdy  je  zařazeno  do  IV.třídy  okresu  Brno - venkov.  Zde  odehrává  několik   ročníků  s  umístěním  v  první  polovině tabulky.Nejlépe skončilo v ročníku 1965/66 na druhém místě. V tomto roce také postupuje do okresního finále Českého  poháru, kde  však   prohrává ve Veverské Bitýšce 5:1.

Od  ročníku 1968/1969 přechází všechna družstva do soutěží pořádaných MěFS Brno-město.  Začínáme  opět  ve  IV.třídě, ale  většinu  sezon  hrajeme   III.třídu (městská soutěž).

V průběhu 50. let se nám  podařilo  dvakrát  postoupit do II.třídy(městský přebor). Poprvé to bylo v roce 1991. K postupu nám stačilo 3.místo. To jsmevybojovali až v posledním zápase, který se musel opakovat kvůli tragické události, kdy na našem hřišti umírá náš dlouholetý brankář a kamarád Jiří Picmaus. O tento úspěch se zasloužili tito hráči :

fotbal-bilovice-010.jpg

Picmaus J.,Trnka M.,Ventruba M.,Oplatek J., Procházka L., Macháček  L., Linhart P., Vašíček P., Hloušek B., Mrva A., Slaný I.,Mika R., Opletal  P.,Engelhardt J.,  Taranza L.,  Halus J.,  Auda P.,  Losart M.,  Němeček  D., Sládek P. 

Hned  v  následující  sezoně  však  končíme  na  poslední  příčce  a sestupujeme do III.třídy.

Druhý postup do II.třídy se nám povedl  přesně  dvacet  let po prvním. V ročníku 2010/2011  jsme  zvítězili  ve  III.třídě s náskokem patnácti bodů. V následující  sezoně  se nám podařilo  udržet soutěž,i  když  jsme   skončili   na  předposledním  místě. 

1.muzstvo-2011.jpg

 

O  druhý  postup  do  II.třídy  se zasloužili :  Sláma M., Maňák  P., Krejčíř  P., Krátký  I., Valoušek  R. a P.,Hloušek B., P. a M.,Řehák  J.,Šerák  P.,Mika R.,Opletal  P. ml.,Veselý P., Helán L.,Kollmann M.,Kapitán P.,Plch M..

Na  konci  každé  sezony  pořádáme  od  roku 1972 pohárový turnaj  mužů, který  nese  od  roku 1991  název „Memoriál Jiřího Picmause“.  Turnaje se zúčastnili  družstva  z  okolí  jako  Řícmanice, Obřany, Babice, Husovice,  Adamov, ale také družstva z okresu Břeclav : Diváky, Nikolčice, Bořetice, Strachotín a Bavory a slovenský tým z družební obce Vysoká při Morave.

V roce 1982 přijel  na turnaj z Rakouska tým SC Brunn a o rok později FC Tribusvvinkel.

1.muzstvo-1986.jpg

Naše mužstvo se účastnilo turnajů v Obřanech, Ochozi , na konci 80.let a počátku 90.let v Divákách(odtud se vozilo víno na naše zábavy), v letech 2001 a2002 jsme se na turnaji v Bavorech střetli také se Slovanem  Brno,  Mikulovem a domácím týmem, kteří hráli krajské soutěže.Po odmlce jsme v roce 2011 turnaj v Bavorech za účasti domácího týmu , Sokola Pavlov a Sokola Perná vyhráli. Jediným turnajem, kterého se účastníme dodnes,  je turnaj v Řícmanicích. Zde jsme se v posledních čtyřech ročnících dostali do finále a v roce 2010 a o dva roky později v roce výročí  80.let kopané v této sousední obci  jsme turnaj po delší odmlce vyhráli.

V  týmu  hrají  většinou  odchovanci  oddílu až  na malé vyjímky,kdy v letech 2004-2005 hrálo u nás několik  hráčů  Slovanu Brno a  v  roce  2011 nám ve II.třídě pomáhají hráči z Moravské Slavie .

Ve  vedení  týmu  se  střídají  většinou  bývalý  hráči  Bílovic, kteří  po ukončení své hráčské kariéry pomáhají s chodem družstva . Patří mezi ně Malenda Karel, Meluzín Ivan, Svoboda Jaroslav st. a ml., Kučera Vlastimil, Trávníček Mirek, Halus Jiří a ostatní nejmenovaní. U družstva působili  i trenéři z Brna Jaroš Josef a  Drexler Laďa.  V  posledních  patnácti  letech trénují  družstvo  Krejčíř  Pavel a Mika  Robert s pomocí Jirky Haluse a Miloše Finfery.  S vyjímkou ročníku 2011/2012, kdy jsme se angažováním L.Drexlera snažili oživit treninky a zlepšit docházku na ně.

V rámci tradice je pořádán každý rok turnaj starších hráčů za účasti Řícmanic, Babic, Ochozi a Bílovic. Pořádání turnaje se po roce pravidelně střídá. 

HRÁČI A - MUŽSTVA

 1963-1972

1965-2.jpg                                                             

Adámek F.,Buchtel B.,Břečka J.,Dohnal F.,Hrubý S.,Jirka J.,Kučera R.,Kučera V.,Krist M.,Morávek J.,Malenda P.,Jirka J.,Meluzín I. Němeček M.,Sedláček K.,Slaný R.,Sedláček P.,Šenk L.,Slaný J., Šíma V.,Machula A.,Skoták Z.,Tun K.,Macháček L.,Moser J.,Sláma S.,Skoupý J.,Petlach R.,Krčmář F.,Kala D.,Večeřa.                                                                                                              1972.jpg

1973-1982

1974.jpg

Hrubý S.,Morávek J.,Machula A.,Sedláček P.,KučeraV.,Moser J., Macháček L.,Procházka L.,Svoboda J.,Havlín M.,Hudec M.,Svoboda Z.,Hájek L.,Muselík L.,Bieberle A.,Procházka P.,Oplatek J., Opletal Z.,Grebeníček M.,Hloušek E.,Dragon V.,Syrovátka M.,Halus J.,Taranza L.,Finfera M.,Oplatek B.,Picmaus J.,Ventruba M.

1981.jpg

 1983-1992

1984.jpg

Macháček L.,Moser J.,Procházka L.,Hudec M.,Muselík L.,Svoboda Z.,Oplatek J.,Halus J.,Taranza L.,Kala Z.,Jandus P.,Picmaus J.,Ventruba M.,Slaný I.,Linhart R.,Veselý V.,Opletal P.,Valoušek P.,Linhart P.,Trávníček I.,Engelhardt J.,Mrva A.,Trnka M.,Losart M., Vespalec R., Mika R., Moser M., Hloušek B., Slavíček T.,Šerák P., Auda P.

1988.jpg

1993-2002

1994-2.jpg

Oplatek J.,Taranza L.,Slaný I.,Opletal P.,Krejčíř P.,Engelhardt J.,Mika R.,Hloušek B.,Šerák P.,Vašíček P.,Mikulášek Z.,Skoupý L.,Hloušek R.,Kříž P.,Bárta M.,Šenk M.,Finfera Mar.,Finfera Mil.,Purč I.,Havlín M.ml.,Heger D.,Macháček L.ml.,Hloušek M.,Procházka T.,Valoušek R.,Valoušek P.ml.,Hloušek P.,Souček F., Koláček M., Řehák J.

1999.jpg

2003-2012

2004.jpg

Taranza L.,Krejčíř P.,Engelhardt J.,Mika R.,Hloušek B.,Šerák P., Skoupý L.,Šenk M.,Finfera M.,Purč I.,Havlín M.ml.,Hloušek M., Valoušek P.ml.,Valoušek R. ,Hloušek P.,Souček F.,Řehák J.,Král P.,Nevole P.,Ševčík T.,Helán L.,Opletal P.ml. ,Veselý P.,Krátký I., Kapitán P.,Kollmann M.