Starší přípravka

Družstvo vzniklo  v roce 2003 pod vedením Romana Kolaříka  díky  zájmu nejmenších  o fotbal. 

fotbal-bilovice-013.jpgOd ročníku  2003/2004  hraje pravidelně  mistrovská utkání v soutěži starší přípravky. Přípravka se účastní mnoha  venkovních a halových  turnajů . V  tělocvičně  bílovické  školy  pořádáme  pravidelně halové turnaje pro starší  i  mladší přípravku. Také naše hřiště  je dějištěm klání  převážně hráčů brněnských oddílů. Příjmy z těchto turnajů patří   k pilířům  financování celého oddílu a umožňují našim nejmenším nejen účast na turnajích, ale také lepší treninkové podmínky a pomůcky.

V mistrovských  tabulkách nám patří  většinou místa na konci tabulky. Až v posledních  letech končí přípravka v lepší polovině .

V sezoně  2009/ 2010 je třetí, rok poté pátá a v ročníku 2011/2012  se stává  vítězem III.C třídy.  To už  patří  svěřenci  M. Šenka  a  P. Vudky  mezi  nejlepší v okolí. Důkazem je třetí místo v zimní halové lize, kterou pořádá pravidelně  FC Sparta  Brno v  hale na Tuháčkové  ulici za účasti  nejlepších  brněnských celků.

pripravka-vitez-201112.jpg

Velkým úspěchem byla i  účast na  halovém  turnaji  v  Bystřici  nad Perštejnem. Po vítězství v základní  skupině jsme obsadili čtvrté místo. Na konečné  umístění  měla  vliv únava  úzkého kádru družstva, ale nás velmi potěšilo vítězství nad přípravkou prvoligové Mladé Boleslavi. Kromě dvou družstev FC Mladá Boleslav se turnaje zúčastnili Sokol Jimramov, FC Velké  Meziříčí, SK  Polička, SFK  Vrchovina  Nové  Město na Moravě a domácí tým.

Ve  vedení  družstva  se střídají otcové hráčů, kteří byli  většinou dříve aktivními hráči a získali C- licenci trenéra. Po Romanovi Kolaříkovi vedli přípravku m.j. Steve Chalk, Josef  Pojsl, Roman  Procházka, Jirka Adamec, nyní  ji trénují Martin Šenk, Petr Vudka a Luboš Kiesel. 

Z družstva odešlo také několik talentovaných hráčů do vyšších soutěží. Ve Zbrojovce Brno hrají Jakub a Martin Krejčířovi - tito hráči se pyšní i tituly mistrů a vícemistrů České republiky ve fotbale. Oba se dostali do širšího výběru reprezentace ČR , v brněnské Spartě Štěpán Kolařík, Jakub Pojsl, Petr a Radek Adamcovi.

65458.jpg