ŽÁCI

Žákovské  družstvo  bylo  založeno v roce 1969  a  až  do  roku  1998  bylo každoročně  účastníkem  III.  nebo  IV. třídy  starších  žáků   Brno-město.

Potom nemá oddíl  dva roky žádné  mládežnické družstvo.

mladsi-zaci-2004.jpg V  roce 2001 je činnost    žákovského družstva  díky  úsilí    Jindřicha  Vespalce a Stanislava  Hrni obnovena .

  Družstvo hraje  nejprve dva    roky soutěž mladších žáků a    potom do roku 2010 soutěž    starších žáků. V  roce  2010  je    pro nedostatek hráčů  družstvo  opět odhlášeno ze soutěží.

 

 Někteří  hráči pokračují  ve své  fotbalové kariéře v okolních  oddílech.

Pro  žáky  pořádal  oddíl   pravidelně  1.května  pohárový  turnaj  žáků.

Tradicí se stal  i turnaj  pořádaný  k  Mezinárodnímu  dni  dětí, kterého  se účastní třídní týmy z místní školy.

Od roku 2003 se pořádali halové turnaje starších i mladších žáků v tělocvičně místní školy za účasti oddílů z Brna a nejbližšího okolí. Žáci se účastnili  halových  turnajů pořádaných okolními oddíly a venkovního turnaje v Ochozi pod patronací firmy E-on.Ten se nám  podařilo v roce 2010  vyhrát a přivezli   jsme  si  jeden z největších  pohárů vystavených v klubovně na hřišti.

fotbal-bilovice-016.jpg

O družstvo se dlouhou dobu staral  Bořivoj Mauer. Po něm žáky vedli Karel Malenda,  Mirek Trávníček,  Jirka Morávek,  Alois Machula,  Alois Krejčíř, Jindra Vespalec, Staňa Hrňa a naposledy  Roman  Procházka.

Z družstva  odešlo také několik  talentovaných  fotbalistů  do  vyšších soutěží. Mezi ně patří Bohuslav  Oplatek, Pavel  Krejčíř  ( oba KPS Brno), Stanislav Drahovzal, Jakub Řehák ( oba Zbrojovka Brno), Aleš  Macháček (Zeman Brno), Jan a Petr  Veselý (Slovan Brno).  Většina  z nich se později vrátila a hrála nebo ještě hraje za 1.mužstvo.